VanEck Danışmanı TradFi’yi Suçladı, O Kripto Para’yı Övdü!

VanEck danışmanı, TradFi sistemine ateş püskürdü. Bununla birlikte, lider kripto para Bitcoin’den övgüyle bahsetti. Danışmanın sözlerine GameStop’un son dönemdeki canlanması neden oldu. Bu arada Semler Scientific, 17 milyon dolarlık Bitcoin daha satın aldı.

VanEck Danışmanı: Bu kripto para, TradFi’den daha iyi!

VanEck danışmanı Gabor Gurbacs, GameStop meme hisselerinin Wall Street’te son zamanlarda yarattığı vızıltıya tepki gösterdi. Gurbacs, son yazısında TradFi (Geleneksel Finans) sistemini eleştirdi. Ayrıca Gurbacs, Bitcoin ekosistemini daha iyi olarak selamladı. Bu açıklama, SEC’in dijital varlıklar üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdığı bir dönemde küresel kripto topluluğunda bir tartışma dalgası yaratmış gibi görünürken, meme hisse senetleri de benzer özellikleriyle popülerlik kazanıyor.

Gurbacs yazısında, GameStop meme hisselerinin nasıl canlandığına dikkat çekiyor. Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ‘The Roaring Kitty’ lakaplı Keith Gill, Cuma günü YouTube’da canlı yayın yapacağını duyurdu. Bunun ardından GME hisseleri %40’ın üzerinde yükseldi. Gurbacs da bu duruma tepki gösteriyor. Buna karşılık Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.B) aynı hafta içinde %99 değer kaybetti. VanEck danışmanı bunun “düzenleyicilerin Bitcoin’e yönelik eleştirilerini geçersiz kıldığını” iddia ediyor.

Gabor Gurbacs, SEC’in tutumunu eleştiriyor!

Gurbacs, “TradFi sistemi Bitcoin borsalarından ve genel olarak ekosistemden çok daha kötü durumda” diye ekliyor. Gurbacs’ın açıklamaları, TradFi aynı özelliklerle el ele yürürken SEC’in ülke çapında kripto para birimini incelemesinden duyulan dehşetin altını çiziyor.

Bu arada, Nasdaq verilerine göre, GME hisse fiyatı basın zamanında %47,45 artışla 46,55 dolara yükseldi. Roaring Kitty’nin 586 milyon dolar değerinde ek hisse senedi ve opsiyon pozisyonu getirmesiyle meme tabanlı yatırım ürünü Wall Street’te daha da büyük bir çılgınlık yarattı. Bu, GME hisselerinin son zamanlarda tanık olduğu olağanüstü fiyat artışına katkı yaptı.

Kripto para ekosistemi TradFi’den daha mı iyi?

Bu arada, GameStop GME meme hisse senedi yaklaşık %47 oranında yükseldi. Diğer tarafta, GameStop’tan esinlenen ancak onunla bağlantısı olmayan bir kripto olan Solana tabanlı meme coin GME’nin devam eden vızıltıların ortasında %150’nin üzerinde yükseldiğini de belirtmek gerekiyor. Yatırımcılara aynı fiyat dalgalanmasını sunmasına rağmen, meme coin, meme hissesinden önemli ölçüde daha fazla kazandı. Bununla birlikte, DeFi ve TradFi meraklıları arasındaki savaş devam ediyor.

Tıbbi Cihaz Üreticisi 17 Milyon dolarlık Bitcoin daha satın aldı!

Semler Scientific, kurumsal stratejisini Bitcoin (BTC) satın almayı da içerecek şekilde genişletti. Bir sağlık işletmesi olan halka açık Semler Scientific, 17 milyon dolarlık BTC daha satın aldığını açıkladı. Ayrıca, daha da fazlasını satın alabilmek için 150 milyon dolar toplamaya hazırlandığını söyledi. Semler Scientific’in icra kurulu başkanı Doug Murphy-Chutorian şu açıklamayı yaptı:

Semler, sağlık hizmetleri işimizi genişletme ve Bitcoin satın alma ve elde tutma stratejilerimize odaklanmaya devam ediyor. Şirket şu anda 828 Bitcoin’e sahip ve bu da Bitcoin’in cazip bir yatırım olduğu ve güvenilir bir değer deposu olarak hizmet verebileceği görüşümüzün altını çiziyor. Nakit para ile Bitcoin satın alma stratejimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir