Ali Koç’tan kongre için ilk açıklama: Evdeki hesap çarşıya uymadı

Fenerbahçe Kulübünün olağan seçimli genel kurulu yapıldı.

Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki genel kurul, yönetim kurulu üyesi Fethi Pekin’in konuşmasıyla başladı.

DİVAN BAŞKANLIĞINA VEFA KÜÇÜK SEÇİLDİ

Başkan adaylarından Ali Koç ve yönetim listesinde yer alan isimler kongre divan başkanlığı için Vefa Küçük ismini önerirken, diğer başkan adayı Aziz Yıldırım ve yönetim listesindeki isimler, aynı zamanda Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu’nu önerdi.

Yapılan oylama sonrasında kongre divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi.

Kongre divan başkanlığına seçildiği için üyelere teşekkür eden Küçük, gündemi oylara sundu. Kongre gündemi, oy birliğiyle kabul edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından genel kurul başladı.

Aziz Yıldırım’la seçim yarışına giren mevcut başkan Ali Koç, kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

İşte Ali Koç’un sözleri:

“Ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Öncelikle şunu bilmenizi isterim, ruhumun ruhunuza en ihtiyaç olduğu bir dönemde, yani Fenerbahçelilik ruhunuza, buraya geldiniz. 9 bin kişi bugün gelmiş. Sadece beni destekleyenleri değil Sayın Aziz Yıldırım’ı destekleyenlere de canı gönülden teşekkür ediyorum. Fenerbahçe demokrasisine hep beraber değer kattık. Çok farklı bir gün bekliyorduk. Özellikle ben… Niye farklı bir gün bekliyordum? Çünkü, 6 senedir hayal ettiğim çok istediğim ama gerçekleşmeyen buluşma bugün gerçekleşecekti ama olmadı, yine olmadı.”

“Çok şey anlatacaktım, çok şey söyleyecektim… Bugüne kadar belki de 10 kişinin bildiği, 6 yıl boyunca içime attığım konuları sizinle paylaşacaktım. Ben mertçe savaşmayı, insanların gözünün içine bakarak mücadele etmeyi, arkadan konuşmadan doğrucu Davut edasıyla insanların yüzüne söyleyen biri olarak, söyleyeceğim şeyleri söyleyeceğim kişi burada olmadığı için ne kadarını söyleyebilirim, hakikaten emin değilim.”

“BU ÇAĞRI TARİHTE SON KEZ OLACAKTIR”

“Sayın başkan… Yoksunuz burada. Şu an çok geç değil, saat 17.00’ye geliyor. Akşam çıkalım bir yere, konuşalım. Fırsat bu fırsat, konuşmanızı da yapamadınız. Bu çağrı, tarihte son kez olacaktır. Söyleyemediklerinizi söyleyin, ben de söyleyeyim.”

“6-0, 6-0… Hep bunu ağzınıza taktınız. Haklı da olabilirsiniz. Şunu da unutmayın: Benim 6 senemle sizin 6 seneniz arasında sadece bir kupa fark var. Siz oradan sonra açıldınız. Belki de bizim için de aynı şey geçerli olacak. İnşallah da olacak, belki de değil. Göreceksiniz.”

“Siz başkanlığını yapmak istediğiniz kurumu nasıl şikayet edersiniz? Hem de olmayan bir konuda… Siz pazarlık etmediniz ya… 15. Gerçekçi yaklaşanlar konuya baktığı zaman da ‘Suç’… Biz durup hocanın menajerine niye bu kadar takmışlar diye düşündük. Meğerse adama borç takmışlar 2014 yılından. Biz onu 2021 yılında ödedik, Mendes’in Bruno Alves’in alacağını.”

“Size ‘İyi ki Ali başkanla devam ettik’ dedirteceğim. Aziz başkanı isteyen, ikimizi de istemeyip taze kan isteyen herkese borcum var. Hiçbir kırgınlığım da yok inanın. Tek kırgınlığım, çubukluyu giyip sahaya çıkan çocuklara gösterilen tepkiler. O tepkiler bize gelsin, onlara değil.”

“O güzel, güleç, çocukları soran, şakacı imaj gitti… Eskiden hatırladığımız kızgın, tehditkar, sabırsız, vicdansız kişilik geri geldi. Bizi bir kere tebrik etmediniz.”

“Bana yönetimden kaçtı dediniz. Şu anki yüksek divan kurulu başkanına dedirttiniz, sonra da siz dediniz. Ben kaçmadım, ayrıldım. Adalete Fener Yak kampanyası yaptım, yönetici değildim bir şey değildim. Kapı kapı dolaştık ben ve arkadaşlarım, 650 bin tane imza topladık. Çorbada bir nebze de olsa tuzumuz oldu. Peki siz ne yaptınız? 6 yıl sonra yaptığınız bir şey söyleyin. Fenerbahçe’nin yenilgilerinden sonra vur patlasın çal oynasın restoranlarda poz vermek dışında ne yaptınız? Azılı Galatasaraylı birini FBTV’ye çıkartıp belli imalar yaptınız.”

DEVAMI GELİYOR…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir